Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie

SPORTOWE TALENTY

W NASZEJ SZKOLE RUSZA PROGRAM

„SPORTOWE TALENTY”

 

Wiosną pierwsze obowiązkowe testy sprawnościowe dla uczniów!

 

Z początkiem marca w naszej szkole realizowany będzie program SPORTOWE TALENTY, rekomendowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Od marca do kwietnia w ramach lekcji wychowania fizycznego pierwszy raz przeprowadzone zostaną obowiązkowe testy sprawnościowe dla uczniów klas IV-VIII.

Głównym założeniem programu jest uzyskanie kompleksowej diagnozy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Odkrywanie wśród uczniów sportowych talentów, zachęcanie ich do podejmowania różnorodnej aktywności fizycznej.

Uczniowie będą wykonywać testy sprawnościowe, których wyniki zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie, gdzie powstanie baza danych. Dzięki tym informacjom uzdolnione dzieci będą mogły szybko trafiać do specjalistów i zyskać szanse na dalszy rozwój umiejętności sportowych. Program ma wymiar prozdrowotny. Dzięki niemu po raz pierwszy w historii powstanie kompleksowa diagnoza kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.

Wśród czterech testów, które będą przeprowadzane podczas lekcji wf-u znalazły się: skok w dal z miejsca, Beep Test, bieg wahadłowy 10 x 5 m, plank. Docelowo zanonimizowane wyniki testów będą udostępniane związkom i klubom sportowym które - za pośrednictwem szkoły - będą mogły kontaktować się z rodzicami, aby zaproponować dalszy sportowy rozwój dziecka.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny