Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie

Aktywna Tablica

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka w dniu 11 sierpnia 2023 r. podpisał umowę o udzielenie wsparcia w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”.

Łączna kwota, która została przekazana dla naszej szkoły wyniosła 43 750 zł, w tym 35 000 zł to kwota dotacji celowej z Województwa Małopolskiego, a 8 750 zł Gmina Myślenice przeznaczyła jako wkład własny finansowy w realizację zadania publicznego polegającego na zakupie sprzętu, pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

W ramach programu zostaną zakupione:

– pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii psychoneurologicznej,

– pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii procesów komunikacji,

– pomoce dydaktyczne do terapii logopedycznej.

Wykorzystanie przez nauczycieli na zajęciach, zakupionych nowoczesnych programów terapeutycznych zapewni uczniom wysoką jakość kształcenia, adekwatną do ich potrzeb. Umożliwi to wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami i trudnościami w nauce oraz zapewni odpowiednie przygotowanie ich do funkcjonowania w społeczeństwie.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny