Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie

Poznaj Polskę

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia.
W ramach „Poznaj Polskę” dofinansowaniu w 80% podlegają wycieczki:

  • jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,
  • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,
  • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.
    – przy czym wycieczka może się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnika wycieczki nie może przekroczyć kwoty 150 zł na dobę.

AKTUALNOŚCI:

Wycieczka w ramach programu " Poznaj Polskę" do Wrocławia

Utworzono dnia 15.12.2022
W dniach od 12 do 14 grudnia odbyła się wycieczka uczniów klas: VIa, Vb i Va do Wrocławia. 12 grudnia o godzinie 7 rano wyjechaliśmy spod szkoły. Po przyjeździe do Wrocławia zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Stare Miasto. Kolejnego dnia udaliśmy się do Panoramy Racławickiej ....
czytaj dalej... na temat: Wycieczka w ramach programu " Poznaj Polskę" do Wrocławia

Wycieczka w ramach programu " Poznaj Polskę"

Utworzono dnia 24.11.2022

W dniach 21-23 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas: VI i V b. Obfitowała ona w wiele atrakcji. W poniedziałek uczniowie zwiedzili Królewskie Łazienki i Belweder. Po długim i pasjonującym spacerze udali się na wyjątkową lekcję...

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka w ramach programu " Poznaj Polskę"

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny