Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie

Przerwa na czytanie

Utworzono dnia 16.10.2023

O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic więc dziwnego, że po usłyszeniu akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego i tym razem nie zawahaliśmy się. 12 października 2023 roku nasza szkoła przystąpiła do MIĘDZYNARODOWEJ OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE".  Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom", a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

W czwartek 12 października podczas trzeciej  przerwy śródlekcyjnej  uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Najmłodszym uczniom kl. I – III wychowawczynie przygotowały kąciki, w których  uczniowie czytali książki. .

.Niektórzy byli tak zaczytani, że nie zauważyli, że przerwa dobiegła końca. Nasze polonistki wiedzą, iż bardzo często niechęć sięgania po książki w dużej mierze bierze się tak naprawdę z braku informacji o tym, co zawiera w sobie książka. Wspólne czytanie z klasą to pokazanie, że razem można więcej i lepiej. 

Udział w akcji wzięło 210 uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy... książkach!

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny