Odblaskowe zebranie 

19 września odbyło się zebranie z rodzicami. Nauczyciele wykorzystali ten fakt i po zebraniu ogólnym wręczyli wszystkim rodzicom odblaskowe bransoletki i specjalnie na tę okazję napisane listy do rodziców zawierające zbiór rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy rodzice chętnie przyjmowali te podarunki.

 


Prelekcje

20 września w przedszkolu w Głogoczowie odbyła się prelekcja funkcjonariusza Straży Miejskiej na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i zagrożeń czyhających na dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się np. jak zachować się w sytuacji, kiedy na drodze zaczepiają nas nieznajome osoby, jakie są numery alarmowe, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Ponadto poznały również pracę funkcjonariusza Straży Miejskiej, dowiedziały się czym się zajmuje taki strażnik i miały okazję obejrzeć od wewnątrz jego samochód. Po prelekcji przedszkolaki ze starszych grup otrzymały od funkcjonariusza odblaskowe opaski. Z kolei dla dzieci uczących się w klasach I – VI prelekcje poprowadziła pani Ewa Nalepa, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach w dniu 18 października.
W ramach spotkania z uczniami pani funkcjonariusz przypomniała i utrwaliła dzieciom wiadomości dotyczące: zasad ruchu drogowego – w kontekście bezpieczeństwa pieszych, klasyfikacji znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, korzyści wynikających z używania elementów odblaskowych na drodze, konsekwencji spożywania przez pieszych i kierowców alkoholu oraz prowadzenia przez nich pojazdów, znajomości numerów telefonów alarmowych.

 

Rewia mody odblaskowej

Uczniowie z naszej szkoły podczas konkursu udowodnili, że odblaskowy strój zapewniający bezpieczeństwo na drodze może jednocześnie zapewnić jego posiadaczowi modny look. Podczas rewii mody, która odbyła się 4 października, modele i modelki z poszczególnych klas prezentowali odblaskowe peleryny, korale, parasole, kapelusze, sukienki, spodnie, koszulki, piłki, deskorolki, rowery, kaski i wiele innych elementów garderoby. Zatem kreatywność i wyobraźnia uczniów nie zna granic 

Odblaskowe spotkanie z Misiem Zdzisiem i Krysią

19 października uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl „Kłopoty Misia Zdzisia” w wykonaniu grupy teatralnej „Moralitet”. Głównym bohaterem był Misiu, który zgubił się przebywając na wakacjach
w Krakowie u swojej cioci Smoczycy. Perypetie małego bohatera były związane z różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na niego. Nieuważnemu i roztargnionemu Zdzisiowi pomagała Krysia, która była jego przyjaciółką. W spektaklu poruszane były zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zarówno w szkole, w domu jak i na drodze. Dzieci z pewnością zaprzyjaźniły się z misiem i Krysią. Po spektaklu wszyscy uczniowie otrzymali od aktorów odblaskowe buźki, bo mogły czuć się bezpiecznie w drodze do szkoły.

Szkolny Patrol Odblaskowy do rozdawania odblasków jest zawsze gotowy!

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Głogoczowa uczniowie postanowili obdarować ich odblaskami w niedzielę 9 października po uroczystej mszy świętej. Do noszenia odblasków nie tylko zachęcali uczniowie, ale również proboszcz naszej parafii, ksiądz Józef Pochopień, który apelował do wiernych o zabranie nie jednego, lecz dwóch lub więcej odblasków, by później przekazać je innym,
bo o bezpieczeństwo powinniśmy dbać wszyscy. Dzięki tej akcji niedzielny powrót do domu dla wielu mieszkańców Głogoczowa z pewnością był bezpieczniejszy.

Głogoczów radzi, niech odblask was prowadzi!

W dniu 17 października uczennice klasy VI b wraz z opiekunami, wyruszyły do Krakowa, by namawiać krakowian do noszenia odblasków. Dziewczynki przez 2 godziny czynnie motywowały przechodniów pod Galerią Krakowską do korzystania z elementów odblaskowych. W sumie rozdały 300 odblaskowych buziek! Efekt działań był bardzo zadowalający.

Kierowco! Zauważ mnie na drodze!

25 października miała miejsce inicjatywa na Zakopiance, podjęta przez uczennice klasy VI a. Akcja ta również miała na celu propagowanie bezpieczeństwa i noszenia odblasków na odzieży przez pieszych podczas poruszania się po drodze. W tym dniu uczennice wraz z opiekunami i w asyście funkcjonariuszy myślenickiej Straży Miejskiej wstrzymywały ruch, zatrzymywały się na pasach i przodem do kierowców prezentowały transparent z napisem „Kierowco! Zauważ mnie na drodze!”, który wzbudził zainteresowanie uczestników ruchu drogowego. Pozostałe dzieci rozdawały odblaski kierowcom zatrzymanych pojazdów. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo.

 

logo odblaskowa
zpg logo

Partnerzy

SGW

maltanska

 LOGO NEWWDK RGB small

 Jak dzwon

SWIG logo

Sponsorzy

Zakład
Budowlano-Remontowo-Handlowy
Władysław Kruk

 

logo fantic

Skorut 300dpi rgb

 

 pg

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki

w Głogoczowie

32-444 Głogoczów 297

tel. 12 273 77 12
zpoglogoczow@op.pl