Przedszkole Samorządowe

w Głogoczowie

                       Zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkola wraz                        
z rodzicami do udziału w Rodzinnym konkursie

pt. „Drugie życie skarpetki.
Korzystając z czasu wiosennych porządków w szafach, namawiamy do podarowania niepotrzebnej garderobie drugiego życia, w postaci wykonanej
z niej zabawki. Tu liczy się pomysłowość i kreatywność.
A zatem, zachęcamy do puszczenia wodzy wyobraźni… może autko, albo lalka?
Prace można składać u pani Barbary Papaj i pani Kingi Nosal przez pierwsze pięć dni od momentu rozpoczęcia zajęć w przedszkolu . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie 35dni od dnia rozpoczęcia zajęć .

Regulamin konkursu:

  • konkurs przeznaczony jest dla dzieci wraz z rodzicami (praca wspólna) wiek dziecka 3-6 lat
  • każdy uczestnik konkursu może oddać tylko jedną prace
  • technika plastyczna dowolna - z użyciem różnorodnych materiałów
  • każda praca powinna zawierać opis: Imię, nazwisko, wiek dziecka i grupa przedszkolna
  • prace oceniane będą przez specjalnie powołane, niezależne jury
  • kryteria oceny: pomysłowość, walory artystyczne, wykorzystanie różnorodnych materiałów

Cele konkursu:

  • rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości
  • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych
  • budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi
Sz. P.
Dyrektorzy Szkół Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie pt. „Spotkanie z postacią historyczną” organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach, pod honorowym patronatem Jarosława Szlachetki - burmistrza MiG Myślenice. Konkurs jest adresowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W związku z trudną sytuacją związaną z pandemią zwracam się z prośbą , aby Państwo dołączyli nasz konkurs do materiałów edukacyjnych, które rozsyłają do uczniów. Szczegóły w załączniku. z poważaniem p.o. Dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach dr Łukasz Malinowski</Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Drodzy mieszkańcy Gminy Myślenice,

Najbliższe dni i tygodnie to czas, w którym każdy z nas musi uświadomić sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje, swoich rodzin i sąsiadów oraz to, że to właśnie od nas wszystkich zależy skuteczność podjętych działań prewencyjnych. Nie możemy dzisiaj zlekceważyć apeli i zaleceń, które wprowadzają władze samorządowe i rządowe.

W związku z realnym zagrożeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem bardzo proszę o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice oraz we wszystkich podległych jednostkach - Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji, Zakładzie Utylizacji Odpadów, czy Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Do urzędu przychodźmy tylko w celu załatwienia spraw niecierpiących zwłoki. W celu załatwienia innych spraw proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny - tel. 12 639 23 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczególnie zwracam się do uczniów oraz rodziców - proszę aby czas zawieszenia zajęć edukacyjno-wychowawczych w naszych przedszkolach i szkołach nie był czasem odwiedzin, czy wzajemnego spotykania się w miejscach publicznych. Nie powtórzmy tragicznego w skutkach błędu włoskiego społeczeństwa, które zlekceważyło potencjalne zagrożenie nowym wirusem. Dlatego pozostańcie w swoich domach!

Poza placówkami edukacyjnymi wszystkie podległe nam jednostki – Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejskie Biblioteka Publiczna i Muzeum Niepodległości w Myślenicach na najbliższe dwa tygodnie zawiesiły swoją działalność.

W najbliższym czasie pomyślmy przede wszystkim o sąsiadach, osobach starszych, aby nie musiały wychodzić z domu, zróbmy im zakupy, pomóżmy w codziennym życiu. Nie ma dzisiaj powodów do paniki, ale musimy wszyscy uświadomić sobie, że to od nas wszystkich i od naszych codziennych zachowań uzależniona jest skuteczna walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jeżeli wystąpiłyby u Państwa, któreś z objawów zachorowania COVID-19 proszę o kontakt telefoniczny z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Myślenicach (tel. 122720606, 509693125) lub Oddziałem Zakaźnym Szpitala w Myślenicach (tel. 122730303).

Decyzje, które podejmowane są na bieżąco mają za zadanie jeszcze skuteczniej chronić wszystkich mieszkańców. Podejmując takie kroki chcemy być odpowiedzialni i mądrzy nie po szkodzie, tylko przed szkodą. Proszę o wyrozumiałość, zachowanie spokoju i zastosowanie się do komunikatów.

Pierwsze dni zagrożenia epidemiologicznego w Polsce pokazują już, że wprowadzone ograniczenia przynoszą efekty. Dlatego tym bardziej musimy utrzymać dyscyplinę i dostosowywać się do wszelkich zaleceń. Wierzę, że jako społeczeństwo wyjdziemy z tej próby zdecydowanie wzmocnieni. Liczę bardzo na Wasze odpowiedzialne zachowania. Już teraz za nie bardzo dziękuję.

Jarosław Szlachetka

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice

Z powodu przeciążenia serwera Librus zadania z przedmiotów będą przesyłane przez cały czas, również wieczorem.

logo odblaskowa
zpg logo

Partnerzy

SGW

maltanska

 LOGO NEWWDK RGB small

 Jak dzwon

SWIG logo

Sponsorzy

Zakład
Budowlano-Remontowo-Handlowy
Władysław Kruk

 

logo fantic

Skorut 300dpi rgb

 

 pg

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki

w Głogoczowie

32-444 Głogoczów 297

tel. 12 273 77 12
zpoglogoczow@op.pl